Grup Yorum Konseri Çalışmaları / Halkınsesi.tv

Grup Yorum'un 12 Haziran'da İnönü Stadyumunda yapacağı 25.yıl konserinin çalışmaları sürüyor.


Sultanbeyli'de Grup Yorum Konser Çalışmaları

Grup yorum 25 yıldır halkıyla birlikte türkü söylüyor, marş söylüyor, deyiş okuyor.

Evet, çeyrek asırdır okulda öğrencinin hak arama eyleminde,işçinin memurun yürüyüşünde,greve giden işcilerin memurların yanı başında onlarla beraber eyleme gidiyor, onlarla beraber birlikte yürüyor. maden ocağında ölümlerin, depremde göçük altında ölümlerinin kader olmadığını türküleriyle dile getiriyor. 25 yıldır tüm baskı, gözaltı, işkence, tutuklamalara karşı başeğmeden yürüyüşünü hiç durmadan sürdüren, 'türküler susmaz halaylar sürer' diyrek ve bu sözü dinleyenlerinin bir sologanı haline gelen Grup yorum şimdi de 12 Haziran'da yine halkıyla birlikte İnönü stadyumunda ezilenlerin, yoksulların türkülerini, marşlarını birlikte söylemeye halkımızı oraya yanyana olmaya kolkola halaya durmaya hep bir ağızdan türküler söylemeye çağırıyor. Grup Yorum'un konser çalışmalarını türkülerini dinleyen işçisi, memuru öğrencisi, mahalle halkı gönüllü yürütüyor.

Sultanbeyli ilçesi de onlardan biri işte, konser afiş çalışmaları ile...

*

Okmeydanı'nda Kitlesel Coşkulu Konser Çağrsı

Okmeydanı'nda 30 Mayıs günü gurup yorumun 25. yıl İnönü konseri için sesli çağrı cihazıyla çağrı yapıldı ve bildiri dağıtılıp konser bileti satıldı.

Yaklaşık 50 kişiyle yapılana çağrıda "Türküler susmaz halaylar sürer" - Gurup Yorum imzalı önlükler giyen kitle, Türküler Suzmaz Halaylar Sürer, sloganlarıyla Okmeydanı fatih sultan Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Piyale Paşa Mah. Şevket paşa mah. Ve Okmeydanı yol ağzında ara sokak ve caddelerde sesli çağrı cihazıyla 3,5 saat içinde 4000 tane bildiri dağıtıldı ve ardından tekrar Mahmut Şevket Paşa Mahallesinde Bilet dağıtımına çıkıldı ve 15 bilet satıldı.

*

Avcılar'da Grup Yorum Konser çalışmaları devam ediyor

Avcılar Marmara Caddesinde 28 Mayıs Cuma günü "Türküler Susmaz Halaylar Sürer" önlükleri giyilerek el ilanları dağıtıldı. "Bir Ulusun Türkülerini Yapanlar Yasalarını Yapanlardan Daha Güçlüdür" pankartının asıldığı "Türküler Susmaz Halaylar Sürer" önlükleri giyilerek el ilanları dağıtıldı. "Bir Ulusun Türkülerini Yapanlar Yasalarını Yapanlardan Daha Güçlüdür" pankartının asıldı. Konserin olacağını gelip geçenlerin çoğunun duyduğu görüldü. Kimisi almış olduğu biletini gösterdi. Liseli bir genç "bu Grup Yorum kasetleri kurşunlanan Grup Yorum mu?" diye sorarak Yorum üzerindeki baskıları dile getirdi.

29 Mayıs Cumartesi günü avcılar Marmara caddesinde konser duyurusu için masa açıldı. Saat 16.00'da açılan masa akşam 19.00'a kadar açık kaldı. 3 saat boyunca yüzlerce bildiri halka dağıtıldı.

Ayrıca sabah saatlerinde metrobüs güzergâhında bir köprüye, Reşitpaşa caddesine, Ambarlı'da otobüs durağına, Firuzköy'e pankartlar asıldı.

30 Mayıs Pazar günü Avcılar Marmara caddesinde konser duyurusu için ikinci kez masa açıldı. 17.00-19.30 saatleri arasında açık kalan masada binlerce bildiri dağıtıldı.

*

Kartal Kurfalı mahallesinde Pirsultan Abdal Kültür Derneği Kartal şubesinin düzenlediği ve üç gün süren Pirsultan'a Saygı festivalinde Grup Yorum standı açıldı. 28, 29 ve 30 Mayıs tarihlerinde bu yıl ilki gerçekleşen festival kapsamında çeşitli konularda paneller, söyleşiler ve dinletiler verildi. Yazarların ve sanatçılarında katıldığı festival boyunca Halk Cepheliler de stant açarak Grup Yorum 25. Yıl konserine çağrı yaptılar. Konser ilanlarının dağıtıldığı fesivalde ayrıca Engin Çeber'in davasına katılım çağrısı yapıldı, festival alanının çeşitli yerlerine ozalitler asıldı.

*

Bakırköy'de: GRUP YORUM Konser Çalışmaları Sürüyor

Halk Cepheliler 28 Mayıs Cuma günü 15.00'da Bakırköy Özgürlük meydanı önünde masa açarak "Türküler Susmaz Halaylar Sürer" önlükleri ile el ilanları dağıttı. "Bir Ulusun Türkülerini Yapanlar/ Yasalarını Yapanlardan Daha Güçlüdür" pankartının asıldığı masada herkese 12 Haziran'da yapılacak Grup Yorum konserine davet edilerek, "hep birlikte tek bir ağızdandan coşkuyla Grup Yorum marşlarını ve türkülerini söyleyelim" şeklinde konsere katalım çağrısı yapıldı. Konserin olacağını ordan geçenlerin çoğunun duyduğu görüldü. Kimisi almış olduğu biletini gösterdi, kimisi de "biz ailece geliyoruz" diyerek el ilanı dağıtanlarla sohbet etti. Masaya gelen genci-yaşlısı, kadını-erkeği herkesimden insanlara Grup Yorum tarihi anlatıldı.Son olarak Grup Yorum'un 25.yılında herkesi 12 Hazin'da yapılacak konsere davet edildi. Saat 15.00'da başlayan bildiri dağıtımı, 19.00'da sona erdi.

*

Kadıköy İskele meydanında Grup Yorum İnönü konser standı ile Konser çalışmaları sürüyor...

*

Sarıgazi'de konser çalışmaları... Samandra yolu ve Kartal yolu üzeri bir çok konser pankartı asıldı...

***


KOCAELİ

29 Mayıs Cumartesi günü saat 16.00'da Kocaeli Gençlik Derneği üyeleri İnsan Hakları Parkında masa açıp, Grup Yorum şarkıları çaldılar. Yürüyüş yolunda yüzlerce el ilanı dağıtıldı. Bir çok insan konsere gitmek istediğini söyleyip konserle ilgili bilgi aldı. Mısır satan bir esnaf gençlerin yanlarına gelip 'Sizleri takdir ediyorum, emeğinize sağlık' diyerek çay ikram etti. İki buçuk saat boyunca İzmitliler Grup Yorum'un birbirinden güzel parçalarını dinlediler.

***

Okmeydanı


Kurfalı
Avcılar
Kadıköy
Sarıgazi

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !